Jesteś tutaj: Energetycznie na środę

Energetycznie na środę

Witam we wtorek,

Jak samopoczucie? Macie energię do działania? Nawet jeśli nie to zaradzimy :). 

Dzisiaj podam Wam dwa energetyczne rozwiązania, które szybko pozwolą nam wydobyć siłę do działania  :).

 

1) Woda 

Stres zmniejsza poziom wody w ciele, a w konsekwencji prowadzą do odwodnienia w komórkach. Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Woda jest jednym z naważniejszych składników budulcowych w naszym ciele. Jest również czynnikiem energetyzującym i jest konieczna nie tylko do życia, ale także do uczenia się oraz efektywnej pracy. Ponadto odgrywa ważną rolę w elektrycznej aktywności ciała, dystrybucji tlenu i odżywianiu jak i aktywizuje mózg dla elektrycznych i chemicznych reakcji między mózgiem a układem nerwowym. Regularne picie wody małymi łykami utrzymuje ciało nawodnionym i pracującym z optymalną efektywnością. Osoby zdrowe powinny pić dziennie około 0,3 litra wody na każdy kilogram wagi ciała. Dlatego podczas  stresu, zmęczenia, senności w ciągu dnia, napięciowego bólu głowy (z tyłu głowy), spadku energii koniecznie pamiętaj o nawadnianiu :)!

Woda

2) Energetyzator gimnastyczny  

Siedząc na podłodze po turecku lub na krześle, z każdym wdechem, wyginamy się w łuk (zachowując kierunek od dołu ku górze - klatka piersiowa w górę). Natomiast na wydech, opuszczamy głowę i robimy koci grzbiet (zachowując kierunek od górydo dołu).

Co zyskasz tym prostym ćwiczeniem? Otóż wzrost aktywności i koordynacji oraz stymulację przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego. Mówić krótko poczujesz się lepiej :). 

 

Podobają Wam sie pierwsze dwa sposoby na zapewnienie sobie odpowiedniej porcji energii?

Coach Agnes