Jesteś tutaj: Twoja samospełniająca się przepowiednia

Twoja samospełniająca się przepowiednia

Witam Was w piękny i słoneczny poniedziałek,

Niektórzy z Was wyrazili szczerą chęć przeczytania drugiej części wpisu o energii, motywacji itd. Bardzo mnie to cieszy, że mogę podzielić się z Wami swoimi przemyśleniami. 

Nie wiem jak Wy, ale ja wierzę, że każdy z nas oddziaływuje na hmm innych, na świat z jakąś konkretną energią. Czasem mówi się, że sami na siebie ściagamy nieszczęście i pecha. Ozywiście zdarza się również, że przyciągamy szczęście i fart. Faktycznie można uznać  to za prawdę. Wszystko za sprawą tzw. samospełniającej sie przepowiedni. 

Zjawisko to polega na tym, że określone oczekiwania w stosunku do pewnych zachowań lub zdarzeń wpływają na te zachowania lub zdarzenia w sposób, który powoduje spełnienie oczekiwań.

Przykład: Oczekujemy, że rozmowa z szefem nie pójdzie dobrze i tak też się dzieje. 

Występuje ono wówczas, gdy informacja o mającym się zdarzyć incydencie pochodzi z wiarygodnego dla jednostek źródła i pod wpływem tej informacji jednostki postępują w taki sposób, że realizują w końcu treść przewidywań. Jest to efekt całkowicie nieświadomy i pojawia się w sposób mimowolny.

Upraszczając można uznać, że pod wpływem naszego nastawienia zachowujemy się/ myślimy  w określony sposób i tak przyciągamy do nas pewne osoby, rzeczy, sytuacje i zjawiska. 

Czarne myśli przyciągają pecha - którego sami sobie przepowiedzieliśmy. Zaś pozytywne nastawienie może pomoc nam zwiększyć szansę na przyciągnięcie pozytywnych wydarzeń. Oczywiście nie jest tak, że my sami jak i nasze nastawienie bezpośrednio i w 100% zapewniają nam sukces lub porażke. Niemniej jednak  masze myśli i intencje mają olbrzymią moc. Choćby ze względu na to jak się czujemy sami ze sobą. Myśląc o negatywach, spinamy się, stresujemy, czasem odczuwamy lęk, wpadamy w panikę, a jednoczesnie blokujemy się na to co jest dobre.  Nadmiar stresu i zmartwień bezpośrednio odbija się na naszym zdrowiu. Może być przuczyną, a przynajmniej jedną z przyczyn wielu chorob. Może zatem warto potrenować sobie pozytywne myślenia i przyciąganie tego co dobre. Nie zmieni to odrazu Waszego życia o 180 stopni, ale na pewno będzie zdrowsze dla ciała i ducha

 

Chcecie poznać moje sposoby na przyciąganie pozytywnych zdarzeń i ludzi? Jeśli tak to proszę, dajcie mi znać :).

Czekam na Wasze opinie i komentarze.

Coach Agnes