Jesteś tutaj: Żona Psycholog 7 domowych sposobów na zapalenie zatok

7 domowych sposobów na zapalenie zatok

Tak, tak dobrze widzicie. Dzisiejszy wpis jest podyktowany katarem i bolącymi zatokami.

Biorąc pod uwagę opisane powyżej objawy opstanowiłam stworzyć post o tym jak sobie radzić z zapaleniem zatok.

Oczywiście są to moje prywatne, domowe sposoby.

Jednakże podkreślam, że są to metody POMOCNICZE, które nie zastąpią wizyty u laryngologa!!!

 

A oto lista 7 domowych sposobów na poradzenie sobie z zapaleniem zatok:

1. Inhalacje domowe

Przestestowałam na sobie  inhalacje parowe . Pomagają one na rozrzedzenie zalegającego śluzu. Sposób przygotowania: Do gorącej wody dodawałam mieszankę soli i  kropel  olejku pieprzowego, miętowego lub  eukaliptusowego. Nalej wodę do naczynia np miski, dodaj olejek i sól, a następnie przykryj głowę ręcznikiem i wdychaj parę.

2. Ciepłe okłady stosowane u nasady nosa.

Do okładów zalaecana jest sól lecznica (do kupienia w aptece). Rozgrzewają zatoki oraz Uwalniają one związek jodu i które sprzyjają oczyszczaniu nosa.

3. Nawadnianie

W każdym stanie zapalnym, w tym także zatok należy pamiętać o nawadnianiu organizmu. Koniecznie dużo pij - nawet do 3 litrów dziennie.

4. Picie czystka - 2 razy dziennie

Czystek to zioło, które działa przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie. Wzmacnia organizm, a także oczyszcza go dzięki wysokiej zawartości polifenoli, czyli przeciwutleniaczy. Systematyczne picie herbatki z czystka polecane jest przy przeziębieniu  gdyż pomaga w naturalny sposób pokonać drobnoustroje. 

5. Rutozyd - uszczelnia naczynia i zapbiega pękaniu naczynek w nosie. 

http://rutinoscorbin.pl/objawy-przeziebienia?gclid=Cj0KCQjwjdLOBRCkARIsAFj5-GBVgchbAp69Su0cTkHupIQDLvgenxxBiEj-6jbxT2HSILKHTkMgCJIaAvQVEALw_wcB

6. Plastry AROMACTIV

Za każdym razem, gdy mam katar stosuję je u siebie. Mnie pomagają. Wystarczy nakleić plasterek na piżamę i iść spać. Plaster uwalnia aromatyczne związki eukaliptusa, udrażnia drogi oddechowe i naprawdę pomaga zasypiać.

Do kupienia w każdej aptece. 

http://aromactiv.pl/#aromactiv 

https://www.doz.pl/apteka/p18378-Aromactiv_plastry_5_szt.

7. Domowe płukanie zatok

Gdy dopada nas problem z zatokami warto zaopatrzyć  się w zestaw do płukania nosa i zatok ( do kupienia w aptece). Dzięki temu z będziesz mógł stosować płukanie zatok w warunkach domowych, a przy okazji będziesz nawadniać jamę nosową oraz wypłukiwał nadmiar śluzu i zanieczyszczeń. 

 

Mam nadzieję, że moje sposoby okażą się dla Was pomoce.

Coach Agnes