Jesteś tutaj: Żona Psycholog Urlopy by Coach Agnes

Urlopy by Coach Agnes

Hej hej,

Dzisiaj trochę o urlopowaniu i ferii planowaniu.

Macie już zapalnowane coś? Wolicie wczasy zorganizowane czy raczej wolną rękę?

 O czym trzeba pamiętać przy organizacji urlopu?

1. Wczasy krajowe czy zagraniczne? Wybór dość trudny. Przy atrakcyjnych cenach lotów i wczasów zagranicznych - jest sporo okazji do upolowania fajnego zagranicznego wyjazdu. Biura podroży zawsze mają oferty Last Minute zatem naprawdę można upolować fajny wyjazd w sensownej cenie. 

2. Wczasy zorganizowane czy załatwianie na własną rękę. Jeśli decydujemy się na zorganizowany wypoczynek to generalnie udajemy się do biura podróży, obieramy kierunek, wytyczamu budżet i rezerwujemy. Przy załatwianiu wszystkiego samemu musimy pamiętać o kilku sprawach: zorganizowaniu transportu, rezerwacji miejsc noclegowych, organizacji wyżywienia i zaplanowaniu odpoczynku.

3. Zwiedzanie czy wylegiwanie. Oczywiście sa wśrod nas amatorzy jednej i drugiej formy urlopowania. Zwiedzanie nowych miejsc, poznanie nowej kultury wiąże się najczęściej z pokonowaniem na piechotę długich tras. Dla osób preferujących odpoczynek stateczny polecam wybrać miejsce blisko plaży lub z basenem w hotelu. W ten sposób będziemy mieć dużo okazji by spędzać czas na dbaniu o opaleniznę. Ja osobiście preferuję połączenie obydwu form wypoczynku. Jeden dzień nad basenem, drugi to aparat w rękę i wyprawa na poznanie nowych miejsc. 

4. Wczasy z rodziną, wczasy samotne czy wczasy ze znajomymi. Tutaj opcji jest wiele. Wszystko zalezy od Waszych preferencji. 

 

Kilka podpunktów o których zawsze warto pamiętać myśląc o urlopie.

1. Wybierając się na zasłużony odpoczynek warto sprawdzić informacje dotyczące obowiązkowych szczepień. Jest to bardzo ważne zwłaszcza gdy wybieramy się w egzotyczne regiony świata. 

2. Koniecznie trzeba sprawdzić sytuację w danym kraju. Wiele miejsc jest obecnie zagrożonych konfliktami zbrojnymi bądż atakami terrorystyczny,i. Przed wyjazdem i organizacją warto sprawdzić jak kształtuje się obecna sytuacja w kraju do ktorego się wybieramy.

3. Koniecznie trzeba sprawdzić pogodę i przygotować się na możliwe temperatury oraz anomalie pogodowe.

4. Dokumenty: bardzo istatotyny czynnik, zwłaszcza dla osob obierajacych dalekie wycieczki zagraniczne. Upewnijcie się czy i do kiedy macie ważny paszport. Najlepiej zadabać o wyrobienie nowego paszportu na pół roku przed planowanym wyjazdem. 

5. Zadbajcie o ubezpiecznie. Dowiedzcie sie czy biuro podrozy oferuje ubezpieczenia czy trzeba je wykupić na wlasną rękę. 

6. Planujecie wyjazd, a macie zwierzaki? Jeśli nie możecie zabrać ze soba pupila to koniecznie pamiętajcie o opiece dla nich. Na pewno ktoś znajomy lub z rodziny zgodzi się sprawować pieczę nad zwierzakiem. 

 

A Wy co zaplanowalićie na tegoroczne ferie? A może macie już plany n a lato?

Pamiętaliście o wszystkim co trzeba załatwić i ogarnąc przed wyjazdem?

Coach Agnes