Jesteś tutaj: Żona Psycholog Organizacja czasu i planowanie by Coach Agnes

Organizacja czasu i planowanie by Coach Agnes

Hej hej,

        Nie wiem jak u Was, ale mnie ten tydzień bardzo szybko ucieka. Dużo zajęć, dużo spotkań, jeszcze więcej obowiązków. 

Czasem takie dni trafiają się każdemu z nas. Jak się wtedy czujecie?

Ja nie wiem jak to się dzieje, że godziny wtedy tak szybko płyną. 

        Tym oto małym wprowadzeniem opiszę Wam organizację dnia by Coach Agnes :).

W organizacji czasu i ogarnianiu wszystkiego pomagają mi: Planner, ołowek, kolorwe zakładki i kilka kolorowych cienkopisów.

W plannerze wszytsko, ale to absolutnie wszystko zapisuję ołówkiem! A dlaczego? Bardzo nie lubię skreśleń, które przy nagłych zmianach planów zabierają tylko miejsce i troszkę psują efekt wizualny. Pewne informacje oznaczam długopisem lub kolorowymi cienkopisami. Wykreślam część zrealizowanych rzeczy także na kolorowo. 

Zakładki i kolory służą także do podziału i przypasowania zadań do poszczególnych kategorii. Ważne i pilne rzeczy ozdabiam dodatkowo ramkami i wykrzyknikami. W ten sposób wiem, że nic nie zostanie pominięte. 

Wszelkie planowane telefony czy wiadomości także wpisuję do plannera żeby o nich nie zapomnieć. Mam w nim miejsce oczywiście na swoje notatki, które robię nagminnie. Bardzo lubię wszelkiego rodzaju notatniki także notatek robię dużo, a nawet bardzo dużo :). Taka pasja do ręcznego pisania. 

A przy okazji, czy wiecie, że...

Ręczne pisanie (długopisem po kartce) sprzyja efektywności?! W ten sposób notujemy szyciej, łatwiej zapamiętujemy (ćwiczymy połączenie nerwowe) oraz do tego oszczędzamy czas. 

Polecam każdemu - to naprawdę działa! Wiem, że w dzisiejszej dobie technologii coraz mniej mamy okazji do ręcznego pisania ( a szkoda!). Niemniej polecam chociaż w domu na chwilę zostawić komputer i notować ręcznie.  

A Wy planujecie? Zapisujecie czy trenujecie swoją pamięć? 

Coach Agnes