Jesteś tutaj: Psychologicznie Moje motywatory

Moje motywatory

Hej hej,

        I znow mamy poniedziałek. Cieszycie się ?

Ja o dziwo, tak! Naprawdę. Chyba lato, pogoda i ilość słońca oraz wszechobecnej pozytywnej energii ( w końcu dzieci mają juz wakacje! ) dobrze na mnie działa. 

Dzisiaj zgodnie z wcześniejszymi obietnicami motywacyjnie. Mam nadzieję, że już sam wstęp jest dla Was motywacyjny . \O czym będzie dzisiaj?

        Nie odkryję tutaj Ameryki pisząc, że każdy z nas ma inne motywatory, co innego nas pobudza i mobilizuje do działania. Są oczywiście jakieś sposoby uniwersalne. Tylko sądzę, że już je znacie. Tak więc, dzisiaj postanowiłam napisac Wam o moich motywatorach. Kto wie, może kogoś zainspiruję...

MOTYWATORY by Coach Agnes

  • Otóż w moim przypadku najlepiej działa wyznaczenie sobie celu i trzymanie się go mimo wszystko. Dobrym sposobem na monitorowanie takiego sposobu jest rozpisanie sobie dużego celu z wyznaczeniem po drodze do niego kilku mniejszych celów. Taka jak na mini mace:

Start ->  mały cel -> mały cel -> mały cel -> mały cel-> mały cel -> DUŻY CEL

Rozpisanie naszego głównego - dużego celu na kilka małych pomoże nam monitorować postępy i cały czas utrzymywac motywację do działania. Widząc jak osiągamy pomniejsze cele będziemy coraz bardziej utwierdzać się w przekonaniu, że ten nasz wymarzony duży cel jest możliwy do osiagnięcia. Metoda ta jest stosowana i w psychologii sportu i w coachingu. Jest chętnie wykorzystywana także przez ludzi biznesu. 

  • Kolejnym motywatorem jest chęć samorozwoju i podnoszenie swoich kompetencji. Nastawienie na cel, na to, że doskonalimy dana umiejętność, że wzbogacamy swoją wiedzę dużo daje. 

Jest to potwierdzone naukowo, iż orientacja zadaniowa  jest jednym z najlepszych predyktorów motywacyjnych. Chęć samodoskonalenia faktycznie utrzymuje w nas stały poziom motywacji, a dodatego często sprzyja sukcesom na danym polu. 

  • Ponad to, mnie osobiście mobilizuje i  bardzo fajnie na mnie działa praca zespołowa. Mobilizacja, energia płynąca od innych pobudza mnie do działania. 
  • Tak z innej beczki niezawodnymi motywatorami dla mnie są: ładna pogoda, dobra kawa, muzyka i moje zwierzaki. 

Każdy z nas ma coś co go pobudza do działania. Może opowiecie mi o swoich preferencjach?

No i oczywiście później oczywiście będzie cytat motywacyjny. 

Coach Agnes