Jesteś tutaj: Żona Psycholog Top 5 Książek Lifestylowych by Coach Agnes

Top 5 Książek Lifestylowych by Coach Agnes

        Dzisiaj z serii, co żona psycholog wymyśli, a raczej co czyta :).

Jestem zdeklarowanym molem książkowym. Kocham czytać :). Księgarnie są dla mnie tak samo niebezpieczne jak sklepy odzieżowe :). Mój mąż już sam twierdzi, że nie wie co gorsze :D. Kocham czytać i kocham książki. Jednak dla mnie książka to papier,  szelest przewracanych stron, zapach farby drukarskiej. Wiem wiem, jestem niedzisiejsza .... PDF i inne e-booki oczywiście również czytuję, jednakże mając wybór stawiam na klasyczny wolumin :). 

Dzisiaj coś z moich bibliotecznych słobości...

        Chciałam przedstawić Wam moją prywatną listę fajnych lifestylowych książek. Tematyka dość różna, ale książki fajne - wszystkie.

Moje TOP 5

1. Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską autorstwa oczywiście samej Anny L.

Wprawdzie nigdy nie byłam fanką owej celebrytki i długo wzbraniałam sie przed przeczytaniem jakiejkolwiek książki jej autorstwa. Jednak nie tak dawno zainteresowałam się tematyką zdrowego odżywiania i postanowiłam przeczytać jej książk. Pozytywnie się zaskoczyłam. A chwilę wczęsniej  zaczęłam dażyć sympatią samą autorkę. Książkę polecam wszystkim, bez względu na wiek. Jest bardzo fajnie i lekko napisana. Niemal na każdej stronie zamieszczone są przepiekne fotografie, które dodają samej książce i treści pozytywnego wydźwięku. Mnie osobiście tak sama anna jak i jej podręcznik motywują i cały czas inspirują. Fajnym dodatkiem są przepisy i zestawy ćwiczeń. Wszystkim interesującym się zdrowym trybem życia śmiało polecę tę pozycje do przeczytania. 

 

2. Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życi. Auror: Robert Maurer

Książka jest krótka i dobrze się ją czyta.

O co w niej chodzi hmmm.... Wszystko co robimy zaczyna sie od czegoś. Jeden mały krok to jest to co zapoczatkowuje każde działanie. Każdy krok może być tym pierwszym w stronę sukcesu (nawet spektakularnego). Polecam. Przeczytanie tej książeczki zajmuje niewiele czasu, a jest tego naprawdę warta.

 

3. Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć - Joanna Glogaza 

Praca, praca, praca i sterta obowiązków. Znacie to? Prawie każdy dzisiaj gdzieś pędzi. Nie mamy czasu na relaks ani odpoczynek. Tylko po co my tak gnamy? Za czym gonimy? Za karierą, szczęściem, pieniędzmi? To tak naprawdę nie jest tu aż tak istotne. Książka to opisuje jak zwolnić i jak żyć bez pośpiechu. Pokazuje nam, że możemy funkcjonować bez konieczności rzucania się w wir codzienności. Polecam wszystkim, choćby w ramach odpoczynku :).

 

4. Magia olewania autorstwa Sarah Knight

 

Książka pozornie podobna do pozycji z trzeciego miejsca. Jednak nie do końca... Znajdziesz tu kilka recept na życie z mniejszą ilością stresu. 

Dowiesz się jak  i dlaczego warto przestać oglądać sie na innych i zacząć żyć po swojemu. Być może nauczysz się podejmować ważne decyzje i wyzwania, a także przestaniesz przejmować się drobiazgmi. Ta pozycja trochę uczy asertywności. Jestem nią mile zaskoczona :). 

5. No i wreszie osławiona Hygge. A dokładniej Meik Wiking i jego Hygge. Klucz do szczęścia

Hygge czy nie :D?!

O tej duńskiej filozofii slyszal już prawie każdy. Bardzo długo nie chciałam mieć z tą teorią nic wspólnego. Jednak się ugięłam :). no i nie żałuję. Hygge jest pojęciem, którego nie da się dosłownie przetłumaczyć na język polski. To określenie na uczucie szczęścia, ciepła, komfortu, zadowolenia i bezpieczeństwa. Książka ta przybliża nam duński przepis na szczęście czyli hygge. Dowiemy się z niej jak nauczyć się cieszyć się z drobnostek i żyć wolniej :).

 

Jak Wam się podoba moje TOP 5 :)? Chętnie się dowiem jakie książki lifestylowe polecacie? Chętnie przeczytam:).

 

Coach Agnes