Jesteś tutaj: Żona Psycholog Odpoczynek w domu

Odpoczynek w domu

Dzisiaj kilka słów o odpoczywaniu :).

Aktualnie mam wolne i wraz z mężem, psem i kotem postanowiliśmy wyjechać. Nie, nie szalejemy. Odwiedzamy rodzinkę i jak najbardziej odpoczywamy :).

Relaks i odpoczynek jest potrzebny każdemu, jednakże miejsce i sposób odpoczynku to indywidualna sprawa każdego. Można odpoczywać aktywnie, zafundować obie odpoczynek zorganizowany/ wyjazdowy lub zaszyć się w domu. Każdy z nas wybiera w ramach swoich mozżiwości i chęci jak będzie odpoczywał. 

Dzisiaj kilka słów o odpoczynku w domowym zaciszu.

Czy można fajnie odpocząć we własnym domu? Jasne, że tak.

Nasz dom ma przewagę nad innymi miejscami ponieważ dobrze go znamy i czujemy sie tam bezpiecznie. Panują tam nasze zasady i możemy robić co chcemy. Możemy zaplanować sobie odpoczynek tak żeby wykorzystać możliwości naszego miejsca zamieszkania. Jeśli posiadamy podwórko lub balkon to w grę wchodzi także odpoczynek na świeżym powietrzu. Nie jest to wcale takie trudne do zorganizowania. Na większości podwórek i balkonów zmieści się kocyk lub mały stoliczek i krzesełko. Przy względnie dobrej pogodzie polecam usiąść na zewnątrz, wypić kawę, soczek czy nawet zjeść śniadanie. Bardzo lubię tak sobie usiąść z kawą i książką lub komputerem. A co robić w domu przy deszczowej pogodzie? Obejrzenie filmu, czytanie czy siedzenie przed komputerem to oczywiście klasyki. Inne fajne sposoby na weekend w domu to np. proste ćwiczenia fizyczne (youtube oferuje mnóstwo fajnych tytułów). Ja osobiście bardzo lubię malować. Obecnie na rynku stały się modne kolorowanki antystresowe dla dorosłych. Potwierdzam, sprawdziłam na sobie,  to świetny pomysł na relaks :). 

A Wy jakie macie sposoby i pomysły na odpoczynek w swoich czterech kątach? Czekam na Wasze sugestie:).

 

Coach Agnes